RETROHRÁTKY v roce 2020

Celoroční projekt RETROHRÁTKY by měl nabídnout nostalgickou procházku časem, zajímavou inspirací minulostí i připomenutí výrobků českých firem, které znovu oslovují náš trh. RETROHRÁTKY bude milá nostalgie - návrat do dětství našich dědečků a babiček ...

V rámci projektu bychom chtěli zavzpomínat na staré hry, hračky, písničky či pohádky a možná i módu. Jednotlivé aktivity projektu se budou týkat nejen dětí, ale pokusíme se do projektu vtáhnout také rodiče či prarodiče našich dětí.

V neposlední řadě bychom chtěli v mateřské škole rozšířit nabídku hraček o ty, se kterými si hráli rodiče či prarodiče, a které neztratily své kouzlo ani v současnosti, protože probouzejí dětskou fantazii a tvořivost a stále se dají zakoupit.

Kam se tedy v čase společně zatouláme a jak?

  • Zpívánky – procházka světem dětských lidových i umělých písní a hudebně pohybových her z dob dávno minulých. Někdy se nám zdá, že moderních písniček a současných hitů je v dětském repertoáru až přespříliš. Co tak nabídnou rodičům a dalším hostům zpestření v podobě retro hudebních vystoupení dětí sestavených z lidových písniček? Možná si s námi rádi zanotují! My si s dětmi určitě také rádi zahrajeme Na Elišku, Na konopky, Na zajíčka v jamce....
  • Rozmarýnek – vzpomínáte si na pohádkový pořad pro děti? „Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády nehodíme do smetí...“ V rámci této aktivity se pokusíme dětem připomenout krásu českých pohádek, lidových říkadel a her.
  • Spoluhrátky – pojďme si spolu hrát, tvořit a rozvíjet  fantazii při hře s dřevěnými hračkami (Pišlíci), tradičními plechovými hračkami (KOVAP) či s legendární postavičkou Igráčka (efko)... Spoluhrátky se budou odehrávat nejen mezi dětmi v rámci třídy, ale také při odpoledních společných hrách s rodiči. Pokusíme se uspořádat také výstavu retro hraček, které se možná v domácnostech ukrývají ve sklepech či na půdách, nebo jsou stále v „kurzu“ - děti je zdědily po svých rodičích a hrají si s nimi i nyní.
  • Spartakiáda – určitě nezapomenutelná retro událost a pro nás výzva, jak na závěr školního roku připravit vystoupení dětí všech tříd v tomto duchu. A protože rádi cvičíme i tančíme, bude to rozhodně zajímavé zpestření naší letní zahradní slavnosti na školní zahradě. 
  • Putování do minulosti -  pokusíme se zorganizovat výlet pro starší děti do Muzea hraček v Ostravě či na expozici kdysi tak oblíbené stavebnice Merkur (Důl Michal v Ostravě)  nebo do Pržna do muzea Na Větrné hůrce, kde jsou k vidění staré kočárky, panenky, sáně, koně....

Schválená částka na realizaci: 15 000 Kč

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek
QR Code

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO