POHYB S RADOSTÍ v roce 2020

Není žádným tajemstvím, že pravidelná fyzická aktivita zlepšuje nejenom fyzickou kondici a výrazně posiluje imunitní systém, ale rovněž pozitivně ovlivňuje duševní stav člověka. Protože si uvědomujeme, že pravidelné sportování má pozitivní účinek na život a psychiku dítěte, bereme podporu pohybu a sportu v naší mateřské škole velmi vážně. Snažíme se, aby nevymizelo přirozené zdravé sportování, které děti rozvíjí ve všech směrech a je pro ně zábavou.

V rámci projektu Pohyb s radostí se nechceme věnovat sportovním výkonům v konkrétních sportovních disciplínách, ale každodenně zařazovat co nejvšestrannější pohybové aktivity jako je chůze, běhání, házení a chytání, různé druhy skoků, včetně skákání přes švihadlo, lezení po prolézačkách, jízda na koloběžkách, aktivní pohybová hra na souši i ve vodě…. Už nikdy nebudou mít děti tolik času na sportování a pohybové hry jako v předškolním období. Zaměříme se na vytvoření podmínek pro přirozený zdravý pohyb předškoláků – podnětné, bezpečné a podporující prostředí pro sportování uvnitř i venku, na souši i ve vodě. Půjde zejména o nákup zajímavých sportovních pomůcek, které budou motivovat děti k pravidelným pohybovým aktivitám.

Motivací ke sportování bude pro děti určitě také malá olympiáda na naší školní zahradě s názvem „Vezmeme nohy na ramena…“, do které bychom rádi zapojili také rodiče dětí. Věříme, že vtipné sportovní disciplíny si rádi vyzkouší i dospělí společně se svými ratolestmi.

Pokud děti přiměřeně a správně sportují, hýbou se, je jim to ku prospěchu! Pohyb s radostí je pohyb pro zdraví a rozhodně má smysl ho podporovat!

Schválená částka na realizaci: 34 000 Kč

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek
QR Code

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO