Pod jednou střechou - VÍKENDOVÝ POBYT

Víkendový pobyt pedagogů ve dnech 13. 9. – 15. 9. 2019

Pedagogická příprava zaměřená na současné umění

Klíčová aktivita č. 2 v rámci projektu „Pod jednou střechou“

reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001973

Víkendový pobyt pedagogů proběhl v Horní Lomné v hotelu Pod Kyčmolem. Po příjezdu, ubytování a večeři se všichni zúčastnění sešli v konferenční místnosti, kde se přivítali a předali si drobné dárky. Páteční večer byl zaměřen zejména na tvorbu loga projektu a na projednání podrobného harmonogramu dalších aktivit projektu. Podrobněji jsme se seznámili s připraveným programem v Polsku. Zde budou děti poznávat tradiční řemesla - vyzkouší si práci řezbáře, kováře, výšivkářky či pekaře…Toto první setkání dětí se uskuteční na statku. Také proběhla ukázka dárků, které jsou pro děti v rámci projektu připraveny.

Sobotním dopolednem nás provázely lektorky galerie Plato. Cílem bylo seznámení se s filozofií a formami současného umění. V odpoledním bloku následovala diskuze k připravovaným aktivitám v galerie PLATO Ostrava a proběhla ukázka jednotlivých části programu (maska s projekcí obrazu, procesuální kresba, socha z vrstveného papíru, instalace japonské zahrádky, pečení trojhránků, ilustrace  příběhu ve formě korespondenčního lístku formátu A5, který bude rozeslán účastníkům akce). Většinu aktivit si učitelé vyzkoušeli na vlastní kůži, užili si mnoho legrace a zároveň zajímavou formou poznávali prvky současného umění v praxi. Celý víkend nás provázelo nádherné počasí, které jsme využili ke společným procházkám. Po večeři jsme relaxovali, sportovali, předávali si vzájemně zkušenosti z praxe i předešlých projektů.

Po nedělní snídani náš pobyt končil a následoval společný odjezd domů. Díky krásnému počasí, příjemnému místu setkání a přátelské atmosféře se víkend opravdu vydařil. Už teď se těšíme na další setkání „POD JEDNOU STŘECHOU“.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek
QR Code

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO