2020 - OSTRAVA ZBLÍZKA

Prostřednictvím projektu chceme v dětech probudit aktivní zájem a chuť dívat se kolem sebe, naslouchat a objevovat zajímavá místa jejich rodného města, seznamovat je s kulturou místa a prostředí, ve kterém žijí. Byla by škoda zůstat za vrátky mateřské školy a nevyrazit s batohem na zádech po Ostravě za dobrodružstvím… Byla by škoda nedozvědět se o našem městě něco nového.

Společně si můžeme ukázat místa ve městě, která už známe, ale poznávat i ta nám zatím neznámá. Můžeme porovnávat současnost průmyslového města i historii spojenou s dolováním uhlí, uvědomit si jeho rozlehlost a pestrost. K objevování různých koutů Ostravy budeme využívat městskou hromadnou dopravou, ale hlavně toho hodně nachodíme pěšky…

Aktivity projektu:

  1. Co chceme vidět aneb náš turistický průvodce Ostravou - děti sice potřebuje nás dospělé jako iniciátory a průvodce, ale můžeme je aktivně zapojit už do fáze příprav na objevování rozmanitostí našeho města. Co o Ostravě víme? Která místa chceme poznat? Jak se tam dostaneme? Budeme děti učit práci s informacemi - využívat internet, knihy, mapy, turistické průvodce, tipy rodičů, informace získané v místní pobočce knihovny (KMO) či Archivu města Ostravy…
  2. Nahoď batoh – poznávání Ostravy prostřednictvím exkurzí podpoří u dětí přirozenou zvídavost, umožní jim získat mnoho zajímavých informací a poznatků.
  3. Ostrava našima očima (Zážitkový deník malých cestovatelů) – velmi důležitou součástí projektu je sdílení zážitků s ostatními. Každé naše dobrodružství s batohem na zádech zachytíme nejen na fotografiích, ale také na obrázcích či při společném vytváření prostorových staveb či netradiční mapy města Ostravy.

Cíl projektu aneb co projekt dětem přinese:

  1. vybuduje pozitivní vztah dětí k místu, kde se narodily a vyrůstají,
  2. nabídne různé formy cestovaní naším městem a nejbližším okolím – bezpečně a informovaně,
  3. bude zdrojem příjemných zážitků – radost, potěšení i poučení při přirozeném zkoumání a objevování nejbližšího okolí,
  4. rozvíjení fantazie a tvořivosti dětí – přetváření a zachycení prožitků do obrázků, plošných staveb a dalších dětských výtvorů.

Pojďme tedy s dětmi poznávat architekturu, parky či muzea přímo, naučme je podívat se a vidět „nově“, aby se na procházce naším městem dokázaly zastavit a rozhlédnout kolem sebe….

Schválená částka na realizaci: 60 000,- Kč.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek
QR Code

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO