2020 - OSTRAVA ZBLÍZKA

Prostřednictvím projektu chceme v dětech probudit aktivní zájem a chuť dívat se kolem sebe, naslouchat a objevovat zajímavá místa jejich rodného města, seznamovat je s kulturou místa a prostředí, ve kterém žijí. Byla by škoda zůstat za vrátky mateřské školy a nevyrazit s batohem na zádech po Ostravě za dobrodružstvím… Byla by škoda nedozvědět se o našem městě něco nového.

Společně si můžeme ukázat místa ve městě, která už známe, ale poznávat i ta nám zatím neznámá. Můžeme porovnávat současnost průmyslového města i historii spojenou s dolováním uhlí, uvědomit si jeho rozlehlost a pestrost. K objevování různých koutů Ostravy budeme využívat městskou hromadnou dopravou, ale hlavně toho hodně nachodíme pěšky…

Aktivity projektu:

  1. Co chceme vidět aneb náš turistický průvodce Ostravou - děti sice potřebuje nás dospělé jako iniciátory a průvodce, ale můžeme je aktivně zapojit už do fáze příprav na objevování rozmanitostí našeho města. Co o Ostravě víme? Která místa chceme poznat? Jak se tam dostaneme? Budeme děti učit práci s informacemi - využívat internet, knihy, mapy, turistické průvodce, tipy rodičů, informace získané v místní pobočce knihovny (KMO) či Archivu města Ostravy…
  2. Nahoď batoh – poznávání Ostravy prostřednictvím exkurzí podpoří u dětí přirozenou zvídavost, umožní jim získat mnoho zajímavých informací a poznatků.
  3. Ostrava našima očima (Zážitkový deník malých cestovatelů) – velmi důležitou součástí projektu je sdílení zážitků s ostatními. Každé naše dobrodružství s batohem na zádech zachytíme nejen na fotografiích, ale také na obrázcích či při společném vytváření prostorových staveb či netradiční mapy města Ostravy.

Cíl projektu aneb co projekt dětem přinese:

  1. vybuduje pozitivní vztah dětí k místu, kde se narodily a vyrůstají,
  2. nabídne různé formy cestovaní naším městem a nejbližším okolím – bezpečně a informovaně,
  3. bude zdrojem příjemných zážitků – radost, potěšení i poučení při přirozeném zkoumání a objevování nejbližšího okolí,
  4. rozvíjení fantazie a tvořivosti dětí – přetváření a zachycení prožitků do obrázků, plošných staveb a dalších dětských výtvorů.

Pojďme tedy s dětmi poznávat architekturu, parky či muzea přímo, naučme je podívat se a vidět „nově“, aby se na procházce naším městem dokázaly zastavit a rozhlédnout kolem sebe….

Schválená částka na realizaci: 60 000,- Kč.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek
QR Code

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO