2019 - POHYB S RADOSTÍ

 

V naší mateřské škole se dlouhodobě  snažíme podporovat u dětí životní optimismus – poznáváním zdravého životního stylu, ke kterému neodmyslitelně patří aktivní způsob života, různé druhy relaxace i pestrá strava, a to vše prožívat s pocitem potěšení, radosti, pohody a uvolnění.

Projekt Pohyb s radostí byl proto vítaným pomocníkem v našem tažení za tím, co současným dětem zoufale chybí – a tím jsou POHYB a PODNĚTY. Dnešní svět je sice přesycen podněty myšlenkovými, ale velmi chudý na podněty pohybové. Silnice, chodníky, hladké podlahy, nábytek, televize, PC, auto, MHD. Svět plný rovin a pravých úhlů. Svět plný pohodlí, bezpečí a…pohybové nudy.

V rámci projektu „..jen se tak trochu zhoupnout!“ jsme obohatili každodenní pohybové aktivity dětí o zajímavou pomůcku – houpací prkno Utukutu. Protože se snažíme neustále sledovat novinky, které trh se sportovními pomůckami a náčiním nabízí, vybrali jsme do projektu Pohyb s radostí jednoduchou věc, kterou s trochou nadsázky můžeme označit jako “kus prohnutého dřeva”. Houpací prkno se může stát houpačkou, skluzavkou, sedátkem, tunelem, úkrytem, kopcem uprostřed místnosti…Tato pomůcka je lehká, bezpečně přenosná i krásně zpracovaná, splňuje požadované atesty pro výrobky určené malým dětem. Houpací prkno potvrzuje, že jednoduché věci jsou geniální – posiluje svaly, podporuje rozvoj rovnováhy, stimuluje smysly a přináší do života dětí aktivitu, fantazii, zážitky a hlavně RADOST Z POHYBU!

Motto české rodinné firmy, která balanční desku (houpací prkno) vyrábí: „Utukutu milují děti i dospělí, protože je to neomezený zdroj zábavy a dobrodružství. Spojuje pohyb s hrou. Je to ladnost, jednoduchost a sametový dotek dřeva.“

Pojďme tedy děti rozhýbat (rozhoupat) a zpestřit jejich každodenní svět -  udělat z něj místo zajímavé a podnětné pro jejich těla i mysl!

Schválená částka na realizaci projektu: 34 000,- Kč

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek
QR Code

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO